Najčastejšie otázky

Odpovede na vaše najčastejšie otázky o našej klinike a službách

Chápeme, že navštívenie zubnej ambulancie môže niekedy vyvolávať otázky alebo obavy. Naším cieľom je zabezpečiť, aby ste mali k dispozícii všetky potrebné informácie a aby ste sa cítili pokojne a pripravení na svoju návštevu. Ak však nevidíte odpoveď na svoju otázku, neváhajte nás kontaktovať priamo.

Prijímate nových pacientov?

Áno, s radosťou Vám oznamujeme, že naša zubná klinika prijíma nových pacientov. Tešíme sa na to, že Vám budeme môcť poskytnúť prvotriedne zubné ošetrenie a pomôcť Vám udržať zdravý a krásny úsmev. Ak máte záujem o návštevu našej kliniky alebo by ste si chceli dohodnúť termín, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

Čo potrebujem urobiť pred prvou návštevou u Vás?

Pred návštevou u zubára sa nemusíte ničoho obávať. Naším cieľom je zabezpečiť, aby ste sa cítili pohodlne a informovane. O všetko sa postaráme a všetko vám vysvetlíme. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať nám e-mail alebo sa ozvať telefonicky a dohodnúť si termín.

Spolupracujete so zdravotnými poisťovňami?

Naša zubná klinika momentálne nespolupracuje priamo so zdravotnými poisťovňami. To znamená, že pacienti musia úhradu za poskytnuté služby uhradiť priamo na klinike. Následne si môžu podať žiadosť o refundáciu nákladov od svojej zdravotnej poisťovne, ak je to v rámci ich poisťovacieho plánu možné.

Je zubné ošetrenie bolestivé?

Zubné ošetrenie sa môže líšiť od pacienta k pacientovi a od konkrétneho zákroku. Avšak naším hlavným cieľom je poskytnúť bezbolestné ošetrenie a čo najviac minimalizovať nepríjemné pocity počas zákroku. Pre dosiahnutie tohto cieľa používame anestetiká a techniky na zmiernenie bolesti. Ak máte obavy z bolesti, neváhajte sa s nami pred návštevou kliniky podeliť o svoje pocity, aby sme mohli čo najlepšie prispôsobiť ošetrenie vašim potrebám.

Ošetrujete aj deti?

Momentálne sa na našej zubnej klinike zameriavame najmä na ošetrovanie dospelých pacientov. Avšak v blízkej budúcnosti plánujeme rozšíriť náš tím o doktorku, ktorá sa bude špecializovať na ošetrovanie detských pacientov. Keď spustíme túto službu, budeme o tom informovať všetkých našich pacientov.

Je možná u vás aj platba kartou?

Áno, v našej zubnej klinike je možné platiť nielen hotovosťou, ale aj kartami.

Prečo je dôležitá dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je dôležitá na udržanie zdravých zubov a ďasien, prevenciu zubného kazu, zápalu ďasien a zubného kameňa. Pravidelné čistenie zubov a profesionálna dentálna hygiena pomáhajú udržiavať váš úsmev zdravý a krásny.

Dentálna hygiena prebieha v niekoľkých krokoch a zahŕňa odborné čistenie zubov, odstraňovanie zubného kameňa a vzdelávanie pacienta o správnych postupoch ústnej starostlivosti. Tu sú hlavné kroky dentálnej hygieny:

  1. Anamnéza a vyšetrenie: Dentálny hygienik zhodnotí vaše zdravotné anamnézy a ústne zdravie, aby zistil prípadné rizikové faktory alebo problémy, ktoré by mohli ovplyvniť ošetrenie.
  2. Odstránenie zubného kameňa: S pomocou špeciálnych nástrojov sa odstráni zubný kameň (tvrdý povlak, ktorý sa hromadí na zuboch) z povrchu zubov a pod ďasnami.
  3. Čistenie zubov: Dentálny hygienik vykoná čistenie zubov pomocou špeciálnej zmesi a ultrazvukového čističa, ktorý šetrne odstraňuje zubný povlak a iné nečistoty.
  4. Po čistení sa zuby ošetria jemným abrazívnym materiálom na základe fluoridu, ktorý zubom dodáva lesk a podporuje remineralizáciu.
  5. Fluoridácia zubov: Na záver sa na zuby nanáša fluoridový gél alebo pena, ktorý pomáha posilniť zubnú sklovinu a chrániť zuby
  6. Inštruktáž a odporúčania: Dentálny hygienik vás poučí o správnych technikách čistenia zubov, používaní zubnej nite a starostlivosti o ústnu dutinu. Môže vám tiež odporučiť špeciálne ústne výplachy alebo iné produkty, ktoré by mohli zlepšiť vaše ústne zdravie.

Dentálna hygiena by sa mala absolvovať aspoň raz za šesť mesiacov, ale frekvencia môže závisieť od vášho individuálneho ústneho zdravia a odporúčaní vášho zubára alebo dentálneho hygienika.

Ako môžem predchádzať zubnému kazu a iným zubným problémom?

Pravidelné navštevovanie zubára, dodržiavanie správnej dentálnej hygieny, zdravá strava a životný štýl sú kľúčové faktory pri prevencii zubného kazu a iných zubných problémov. Vyhnite sa nadmernému konzumovaniu sladkostí a cukru, zabezpečte dostatočný príjem fluoridu a udržujte si dobrú ústnu hygienu.

OZNAM


V dňoch od 28.3. do 2. 4. 2024 si čerpáme dovolenku. Prajeme Vám príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.

This will close in 20 seconds